Mersin de boya badana işleri yaptırtmak sandığınızdan çok daha kolay. Hemen her dairenin kullanıma, hava koşullarına ve dairedeki nem oranına bağlı şekilde hemen hemen her sene boya ihtiyacı oluyor. Bu konu da profesyonel olmayan kişiler için yeteri kadar zor olan boya badana işlerini Mersin boya badana isleri ustası kolayca yaptırabilirsiniz. Ancak bir usta ile anlaşırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Aksi takdirde uzun sürede hem cebiniz yanabilir hem de canınız sıkılabilir.

Boya badana ustası ile anlaşırken dikkat edilmesi gerekenler

İşe başlamadan önce bir Mersin boya ustası ile oturup tüm ayrıntıları konuşun. Mümkünse anlaşma öncesinden boya badana işini yaptıracağınız dairenin, evin, ofisin, binanın tüm ayrıntılarını görmesini sağlayın. Böylece fiyatlandırma ve yapılacak işin ne kadar süreceği konusunda çok sağlıklı bilgi verecektir. Aksi durumlarda usta size göreceli bir fiyat ve süre verdikten sonra dairenin içerisine girmesiyle fiyatın ve sürenin değişeceğini belirtebilir. Bu da beklenmedik ve aniden gelişen bir durum olduğu için canınızı sıkması normaldir. O yüzden anlaşmadan önce tüm ayrıntıları görüşmeye çalışmalısınız. Eğer usta daireyi gezdikten sonra vermiş olduğu fiyat ve süre bilgisi size uymuyorsa farklı ustalarla da görüşebilir ve verilen rakamları teyit edebilirsiniz. Ya da belki daha uygun maliyete daha kısa bir süre içinde bitirebilecek ustalar bulma şansınız da olabilir.

Usta ile sözleşme yapın

Her ne kadar söylenen söz yemindir mantığı geçerli olsa da konu ciddi bir iş yapmaya geldiğinde tarafların karşılıklı yönde haklarını korumak ve güvenlerini sağlamak amacı ile fotoğrafı bir sözleşme yapılması çok daha doğru olacaktır. Aynı zamanda bir gün veya iki günlüğüne de olsa Mersin boya badana isleri ustası yani boyacı o süreçte sizin çalışanınız siz de onun iş vereni olacağınız için bazı çalışan koşullarını da yerine gerekir.